Pędził BMW! Stracił prawo jazdy i dobrowolnie poddał się karze grzywny. [FILM]

Policjanci ze złotowskiej drogówki zarejestrowali brawurową jazdę młodego kierowcy osobowego bmw. 23-latek, który prawo jazdy posiadał zaledwie od 3 lat, za popełnione wykroczenia stracił uprawnienia oraz został ukarany wysoką grzywną.
30 kwietnia br. policjanci złotowskiej drogówki zarejestrowali nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie kierowcy pojazdu marki BMW, które mogło zakończyć się tragicznie. Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Okonkiem a miejscowością Podgaje. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, w czasie patrolu nieoznakowanym radiowozem, zauważyli osobowe BMW, którego kierujący podejmując manewr wyprzedzania zmusił do gwałtownego hamowania kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z miejscowości Jastrowie, manewr wyprzedzania osobowego bmw zakończyłby się zderzeniem czołowym.

Funkcjonariusze ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą, aby zatrzymać go do kontroli. Ten jednak przyspieszył. Policjanci, jadąc za pojazdem, zarejestrowali kolejne wykroczenia popełniane przez kierowcę osobowego bmw – min. nie stosowanie się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła” i linia jednostronnie nieprzekraczalna, znaku pionowego zakaz wyprzedzania. Mundurowi wykonali także pomiar prędkości samochodu osobowego w terenie niezabudowanym. BMW pędziło drogą krajową z prędkością 153 km/h.
Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecinka. Spotkanie z mundurowymi nie zakończyło się dla niego pomyślnie. Za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. 23-latek został już przesłuchany i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Zastosowano wobec niego środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem!

(Visited 1 158 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz