Pechowe skrzyżowanie w Michorzewie zebrało kolejne żniwo

Skrzyżowanie dróg powiatowych Kuślin – Michorzewo oraz Opalenica – Lwówek w Michorzewie cieszy się bardzo złą sławą. Na taką opinię ma wpływ bardzo duża liczba wypadków drogowych odnotowanych w tym miejscu.


Pomimo ustawienia znaków świetlnych, w niedzielę, 28 maja 2017r., około godziny 14, doszło do kolejnego niebezpiecznego wypadku.

Tym razem zderzyły się dwa samochody osobowe w których łącznie podróżowało sześć osób.

Do wypadku zadysponowane zostały dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG nowy Tomyśl oraz jeden zastęp z OSP Kuślin.

Z uwagi na duża liczbę poszkodowanych zadysponowane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obsada jednej karetki transportowej, która przypadkowo najechała na zdarzenie jako pierwsza przystąpiła do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym.

W momencie dotarcia na miejsce wypadku służb ratowniczych oba pojazdy znajdowały się poza drogą. Kierujący Mercedesem znajdował się w pojeździe i był w nim uwięziony.

Strażacy przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny. Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej na miejsce zdarzenia.

Fordem Mondeo kierował 57-letni mieszkaniec Lubrzy. Z nim podróżowała też 40-letnia kobieta i 7-letnia dziewczynka z Sulechowa. Mercedesem natomiast kierował 63-letni mieszkaniec Sielinka.

Oprócz niego autem podróżował też 62-letni mieszkaniec Opalenicy oraz 9-letni chłopiec. Do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu, natomiast piąta osoba – 63-latek kierujący samochodem Mercedes został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Puszczykowie.


Działania zadysponowanych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz na usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.

Źródło :nowytomysl.psp.wlkp.pl

(Visited 1 854 times, 1 visits today)

Leave a Reply