Otwarte warsztaty dla specjalistów IT! Startuje Beyond.pl Cloud Academy

We wtorek 24 kwietnia w Data Center 2 Beyond.pl przy ul. Dziadoszańskiej 9 odbędzie się całodzienne, warsztatowe spotkania dla specjalistów IT związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej. Beyond.pl Cloud Academy to projekt edukacyjny marki Beyond.pl, jednego z wiodących w kraju operatorów centrów przetwarzania danych.


– Wyznajemy zasadę „Technicy dla techników”. Wszystkie warsztaty dotyczą konkretnych zagadnień i prezentowane są przez doświadczonych inżynierów. Podstawową wartością dla uczestników ma być praktyczna wiedza – mówi Aleksandra Ochranowicz, Koordynatorka Projektu Beyond.pl Cloud Academy. – Chcemy przyczynić się do rozwoju zawodowego uczestników przez prezentację dobrych praktyk, realnych wdrożeń oraz ciekawych przykładów. Poznań to miasto otwarte dla biznesu i technologii, a także siedziba Beyond.pl, dlatego właśnie tu zaczynamy cykl warsztatów, które potem przeniosą się do Wrocławia i Gdańska – argumentuje.

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) to innowacyjny sposób na przetwarzanie wszelkich danych: od tak prostych jak zdjęcia, pliki tekstowe czy skrzynki e-mailowe, po strony internetowe, sklepy w sieci czy specjalistyczne oprogramowanie. Często to właśnie dzięki tej technologii mamy stały dostęp do ulubionych aplikacji na różnych urządzeniach –  nawet w przypadku, gdy korzysta z nich wiele osób jednocześnie.

Główne zalety chmury to skalowalność, łatwość zarządzania czy płatność tylko za wykorzystane zasoby. Metoda stopniowo wypiera tradycyjne rozwiązanie, czyli przechowywanie danych na fizycznych serwerach o ograniczonej pojemności. – Wokół chmury obliczeniowej wciąż istnieje wiele mitów dotyczących między innymi bezpieczeństwa danych. Projekt ma również osłabiać lub zupełnie niwelować te stereotypy. Edukacja rynku to jeden z podstawowych celów Beyond.pl – zaznacza Ochranowicz.

Wydarzenie w ramach Beyond.pl Cloud Academy kierowane jest przede wszystkim do specjalistów IT o już ugruntowanej wiedzy bazowej na temat cloud computingu. Na pewno na warsztatach odnajdą się pracownicy działów IT różnego szczebla niezależnie od wielkości firmy, a także studenci ostatnich lat, którzy chcą skonfrontować wiedzę teoretyczną z realnymi realizacjami. – Zależy nam na wymianie doświadczeń praktyków – zaprasza koordynatorka.

Gościem specjalnym będzie Mirosław Burnejko, opiniotwórczy influencer i autor bloga Chmurowisko.pl. Z prelekcją w Poznaniu wystąpi także Max Smolaks – zdobywca „Oscara” branży data center w konkursie DCD Global Awards oraz redaktor brytyjskiej, międzynarodowej platformy medialnej Data Center Dynamics.

Uczestnicy będą mogli przejść trasą edukacyjną Data Center 2 Beyond.pl, aby przekonać się, jak funkcjonuje nowoczesne i bezpieczne centrum danych. Obiekt jako jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej posiada certyfikat Rated 4 według standardu ANSI/TIA-942. Dla wszystkich przewidziano także voucher na wykorzystanie chmury e24cloud oraz pakiet upominków.

Szczegółowa agenda dostępna jest na landing page academy.beyond.pl, gdzie prowadzone są także zapisy uczestników. Wydarzenie wspierają światowe brandy: Intel, Microsoft, VMware oraz Veeam, a patronat medialny sprawują media branżowe „ITWiz”, Chmurowsiko.pl i „IT Professional.”Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PRLEGENCI BEYOND.PL ACADEMY 2018

“EFEKTYWNE WDROŻENIE CLOUDOWE”


 Mirosław Burnejko

Jeden z nielicznych poliglotów chmury publicznej. Pracował przy wielu projektach na całym świecie z użyciem takich chmur jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Doświadczenie zdobywał u integratorów jako niezależny konsultant Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w firmie Microsoft. Od lat prowadzi blog numer jeden o chmurze publicznej w Polsce oraz spotkania Public Cloud User Group. Prezes firmy Chmurowisko Sp. z o.o., która wspiera największe polskie firmy w projektach migracji do chmury, wdrożeń aplikacji w chmurze oraz zaawansowanych szkoleniach.

Max Smolaks

Łączy umiejętności informatyczne z dziennikarskim zacięciem. W grudniu 2017 odebrał w imieniu zespołu nagrodę DCD Global Awards za wdrożenie cloudowe w kategorii „The Open Data Center Project Award”. Pracuje także jako dziennikarz dla Data Center Dynamics – brytyjskiej firmy medialnej o międzynarodowym zasięgu skupionej na branży centrów danych. Ukończył studia dziennikarskie w Londynie. Od 6 lat pisze w swoich tekstach o przechowywaniu danych, infrastrukturze IT oraz oprogramowaniach open source. Technologiczny maniak od dnia, w którym pierwszy raz dotknął klawiatury.

Maciej Madziała

Z branżą IT jest związany od prawie 10 lat. Obecnie pracuje jako IT Solutions Architect w Beyond.pl – jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej data center z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942. Odpowiada za realizację projektów opartych o środowiska wirtualne z naciskiem na rozwiązania wymagające dostępności 24/7/365. Swoim wieloletnim doświadczeniem wspiera klientów w realizacji ich potrzeb biznesowych. Współtworzy nowe produkty oraz rozwiązania technologiczne oferowane przez Beyond.pl.

Karol Gomułkiewicz

Specjalizuje się w zarządzaniu środowiskami chmurowymi oraz infrastrukturą zwirtualizowaną w każdej postaci. W Beyond.pl pracuje na stanowisku Technical Team Lead i kieruje pracą Zespołu Wirtualizacji.  Koordynował m.in. wdrożenie rozwiązań w oparciu o VMware Validated Designs for Software-Definied Data Center dla dwóch centrów danych firmy. Ukończył Politechnikę Poznańską. Posiada m.in. certyfikat VMware VCP6-DCV. Stale doskonali swoje umiejętności podczas kursów branżowych i spotkań z entuzjastami cloud computingu.

 Marcin Pflanz

Od ponad 10 lat pracuje w branży IT. Z wykształcenia programista. W Beyond.pl zajmuje stanowisko Senior Developera. Współtworzy pierwszą polską publiczną chmurę obliczeniową opartą o rozwiązanie open source – e24cloud. Odpowiada za UX i UI Design. Koordynował wdrożenie wsparcia VMware do panelu administracyjnego e24cloud. Angażuje się także w projekty rozwijające możliwości techniczne e24cloud, promujące usługę wśród ekspertów oraz szerzące wiedzę na temat cloud computingu.

 Mikołaj Matkowski

Pracuje w Zespole Wirtualizacji Beyond.pl jako Senior IT System Administrator. Jest przede wszystkim odpowiedzialny za zarządzanie środowiskami chmurowymi opartymi o VMware oraz Hyper-V, administrację produktami Microsoft (m.in. Windows Server, Active Directory, Exchange, Sharepoint, Skype for Business), zarządzanie siecią SAN/Storage oraz optymalizację backupów w oparciu o narzędzia Veeam. Z branżą technologiczną związany od ponad 5 lat. Ukończył studia informatyczne oraz kursy specjalistyczne organizowane przez Microsoft oraz Veeam. Posiada certyfikat VMTSP v.8 oraz v.9, jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu MCSA: Windows Server.


(Visited 205 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz