OSZUKAŁ TACHOGRAF I WPADŁ DO ROWU

8 grudnia 2017 roku w Chełminku na drodze krajowej nr 92 pojazd ciężarowy z naczepą zjechał z drogi i wpadł do rowu. Kierowca jechał bez wymaganego wypoczynku i podczas jazdy używał niedozwolonego magnesu, który zafałszowywał wskazania tachografu.


Inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału WITD w Poznaniu skontrolowali pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym około godziny 7.00. na drodze krajowej nr 92 w Chełminku, niedaleko Pniew. Kierowca przewoził ładunek z miejscowości Wysokie Mazowieckie do Gorzowa Wlkp. Kierowca w dniu zdarzenia do godziny około 03.00 jechał legalnie. Jednak nowy dzienny okres pracy rozpoczął około godziny 23:00 dnia poprzedniego, następnie podłożył magnes i od około 03.00 do około 07.00 rano jechał, nie rejestrując swojej aktywności w pojeździe. Nie zatrzymał się na odpoczynek, zasnął i wjechał do rowu. Kierowca sam się do tego przyznał, oświadczając, że od kilku godzin jechał z przyłożonym magnesem do impulsatora skrzyni biegów. Przez ten czas przejechał około 200 km.

Za stwierdzone naruszenia prowadzone będzie postępowanie administracyjne w stosunku do przedsiębiorcy. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych za nierejestrowanie wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Kierowcy zakazano też dalszej jazdy do momentu odebrania minimum dziewięciu godzin odpoczynku dobowego. W związku z brakiem odpoczynku inspektorzy stwierdzili też brak nadzoru nad pracą kierowcy, a podczas dalszej kontroli także brak legalizacji tachografu cyfrowego.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 3 706 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz