Nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu

Dziś – 30 stycznia – w Wielkiej Wsi doszło do zdarzenia drogowego, które dla kierowcy Skody i jego pasażerów zakończyło się dachowaniem. Pasażerom, kobiecie i dwojgu dzieciom udzielono pomocy medycznej w wolsztyńskim szpitalu. Kierowca był trzeźwy, stracił prawo jazdy.


30.01.2018 ro ok.godz. 15:30 w Wielkiej Wsi kierujący Skodą Octavią 41-letni wolsztynianin stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zakończył swą jazdę dachowaniem. W aucie poza kierowcą znajdowało się troje pasażerów, w tym dwoje dzieci. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, któzy prowadzili swe działania równolegle ze strażakami i ratownikami medycznymi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili  jego oględziny, a także sporządzili szkic i dokumentację fotograficzną. Zbadali także stan trzeźwości kierującego, dzięki czemu ustalili, że mężczyzna był trzeźwy.

Pasażerów samochodu przewieziono do wolsztyńskiego szpitala, skąd po przeprowadzonych badaniach zostali zwolnieni do domu. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odnióxł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Materiały sprawy z wnioskiem o ukaranie niebawiem trafią do sądu. Tam zapadnie decyzja o ewentualnej karze, jaką może ponieść mężczyzna.

To kolejne w ostatnich dniach zdarzenie, którego efektem jest dachowanie pojazdu. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozważną i dostosowaną do okoliczności drogowych jazdę.
This slideshow requires JavaScript.(Visited 214 times, 1 visits today)

Leave a Reply