Omni mOdO z singlem Tekturowy Samolot, zapowiada swój pierwszy album!

Zespół Omni mOdO można było poznać na jednym z wielu festiwali i przeglądów rockowych w Polsce. W ciągu 4 lat swojej działalności otrzymali blisko 50 nagród za występy live, zjeżdżając przy tym Polskę wzdłuż i wszerz. W ubiegłym roku zagrali na dużej scenie Przystanku Woodstock. Udział w festiwalu wywalczyli sobie drogą eliminacji jako zwycięzcy spośród ponad 700 zgłoszonych zespołów.

Dorobek Omni mOdO uzupełnił właśnie debiutancki album pt. ”Tekturowy Samolot”. W jego skład wchodzi 12 autorskich kompozycji będących kolażem riffowego, hard rockowego grania połączonego z funkiem, groovem, dynamicznymi scratchami i różnorodnym wokalem.

Wydawnictwo to promuje singiel o tym samym tytule:

 

„Kiedy zastanawiałem się nad tekstem do tej piosenki, rozglądałem się po pokoju, w którym wtedy pracowałem i nagle na półce zobaczyłem „Tekturowy samolot” Andrzeja Stasiuka. Jego spojrzenie na świat niezwykle mnie inspiruje, ale tym razem właściwie sam tytuł spowodował, że tekst zaczął pisać się sam! W końcu to utwór o wolności i pasji – o rzeczach, bez których nie mógłbym tworzyć” – mówi Daniel Moszczyński, wokalista zespołu.

Piosence towarzyszy video, którego koncepcję i produkcję członkowie zespołu opracowali sami. Mimo to w klipie zobaczymy ich zaledwie przez chwilę. Główną rolę w teledysku zespół powierzył Januszowi Andrzejewskiemu, którego postać, zdaniem muzyków, wzmacnia przekaz tego utworu.
Za reżyserię, zdjęcia i montaż odpowiadał Michał Jagiełło.

 Skład zespołu:

Daniel Moszczyński – wokal, elektronika

Marcin Kaźmierczak – gitara

Adam Majewski – gitara basowa

Agnieszka Majewska – perkusja

Omni mOdO

Poznań – premiera płyty Omni mOdO + gościnnie Majos Squad

 

(Visited 253 times, 1 visits today)

Leave a Reply