Okres wakacyjny, to czas wypoczynku nad wodą … czyli o bezpieczeństwie podczas wakacji …

Już po raz 8 w Wartosławiu odbyło się spotkanie Policji z dziećmi. Zajęcia profilaktyczne organizowane są w ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach.


W ramach Bezpiecznych Wakacji przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz spędzania wolnego czasu nad wodą.

W dniu 30 lipca 2019 r.  w Wartosławiu odbyło się  spotkanie dzieci z technikiem kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Arturem Kurowskim. Inicjatorem spotkania jest Pan Artur Hibner, który w każdy wtorek prowadzi zajęcia profilaktyczne dla dzieci i  młodzieży.

Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W pierwszej kolejności omówił temat wypoczynku nad wodą  zwracając szczególną uwagę m.in. na wybór odpowiednich miejsc do kąpieli oraz na niebezpieczeństwo związane ze skokami do wody, przy tej okazji omówił  także ważny temat jak prawidłowo wezwać i udzielić pomocy poszkodowanym. Policjant przypomniał uczestnikom zajęć  numery telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich.

Podczas spotkania omówił również zasady dotyczące  tematyki  bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno pieszo jak i na rowerze.  Funkcjonariusz dodatkowo zwrócił uwagę dzieci na poruszanie się po drogach bez chodnika, przechodzenia przez jezdnię a także omówił ważną rolę jaką odgrywają odblaski noszone po zmierzchu w miejscu widocznym.

Dzieci po krótkiej pogadance na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa zgłębiły tajemnice zawartości „czarodziejskiej walizki” technika kryminalistyki. Dowiedziały się m.in., jak odczytuje, zabezpiecza się ślady przestępstw. Dowiedziały się także, że odciski palców mają nie tylko ludzie, ale i niektóre zwierzęta.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariusza  „Kieszonkowy kodeks rowerzysty”, elementy odblaskowe a w ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjant wręczył uczestnikom spotkania profilaktyczny zeszyt „Dopalacze niszczą życie”.  

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas pogadanki wiedza oraz umiejętności pomogą dzieciom bezpiecznie spędzić wakacje.

asp. sztab. Agnieszka Szymańska.

zdjęcia Artur Hibner.

/szamotuly.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 28 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz