Kryminalni zatrzymali 44-latka i odzyskali agregat tynkarski

Pilscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież agregatu tynkarskiego o wartości 15 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.


Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nad ranem w dniu 26 lipca 2019 r. na terenie Piły. Nieznany sprawca wszedł przez pomieszczenia piwniczne do jednego z budynków gospodarczych. Łupem włamywacza padł agregat tynkarski o wartości 15 tys. złotych. Sprawą zajęli się pilscy funkcjonariusze, którzy na bieżąco zbierali i analizowali zebrane informacje.

30 lipca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego na terenie Piły zatrzymali amatora cudzego mienia, którym okazał sie 44-letni pilanin. Mężczyzna przyznał się, że ukradł sprzęt. Przekazał funkcjonariuszom, że kiedy był z psem na spacerze, wszedł z ciekawości przez pomieszczenie piwniczne do budynku gospodarczego i zobaczył tam stojący sprzęt. Kiedy przeczytał w internecie, że jest to agregat wart kilkanaście tysięcy złotych, postanowił go ukraść.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt. Zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 5 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska

/pila.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 204 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz