OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA? Policjanci zatrzymali 61 letnią kobietę, która ukradła złote zawieszki ze sklepu jubilerskiego

Niestety po raz kolejny sprawdza się stare i jakże prawdzie przysłowie. W piątek 8-go listopada br. Policjanci z Komisariatu Policji w Zbąszyniu zatrzymali 61 letnią kobietę, która ukradła złote zawieszki ze sklepu jubilerskiego. Dzięki szybkim działaniom zbąszyńskich policjantów, mienie warte ponad 2 tysiące złotych wróciło do właściciela.


W minionym tygodniu Policjanci z Komisariatu Policji w Zbąszyniu zostali poinformowani o kradzieży złota z jednego ze sklepów jubilerskich na terenie Zbąszynia. Na nagraniu z monitoringu widać, jak pracownik sklepu pakuje biżuterie do woreczka, a następnie kładzie ją na ladzie, aby obsłużyć wchodzących do sklepu klientów. Korzystając z chwili nieuwagi pracownika, kobieta zabiera z lady woreczek z zawartością biżuterii i chowa ją do kieszeni, a następnie… zakupuje pierścionek i wychodzi ze sklepu. W woreczku było 10 złotych zawieszek łańcuszkowych o łącznej wartości ponad 2 tysiący złotych. Dzięki szybko przeprowadzonym działaniom operacyjnym policjanci zatrzymali kobietę – 61 letnią mieszkankę gminy Zbąszynek i odzyskali skradzione mienie. Sprawczyni przyznała się do kradzieży i dobrowolnie wydała biżuterię. O zajściu została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu.

Teraz kobieta odpowie za popełnione przestępstwo z art. 278 § 1 kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zobacz również …

(Visited 334 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz