Oficjalne wyniki VI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Portret Prawdziwy [FILM]

Uwaga to już dzisiaj to już teraz!!
Oficjalne wyniki VI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Portret Prawdziwy
ponad 2 tysiące zdjęć z 22 państwPomysł na konkurs/ 22.06.2015

Pomysł na temat konkursu narodził się ponad dwa lata temu w mojej głowie. Po wielu staraniach w roku 2013 zaistniała w Polsce pierwsze edycja Konkursu Fotograficznego „Portret Prawdziwy”.


W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu udział wzięło 178 fotografów z 107 miast zgłaszając w sumie ponad 750 prac. W roku 2014 zaryzykowałem wyjście poza granice naszego kraju, tworząc w ten sposób konkurs międzynarodwy. W tym roku mieliśmy 344 uczestników. Jest to wynik, który przerós moje oczekiwania.

Jury, w składzie Magdalena Berny, Paweł Brzeziński i Adam Polański, z ponad tysiąca zdjęć wybrało 30 laureatów tegorocznej edycji. Ideą konkursu jest przede wszystkim promowanie fotografii portretowej, jako sposobu na przekazanie prawdy o człowieku, jego historii, emocjach, zdarzeniach odciskających się w jego twarzy.

Portret pozwala mówić. W każdym z uchwyconych spojrzeń kryje się historia – czasem prawdziwa, niekiedy wykreowana jednak zawsze spójna z modelem, stanowiąca część jego osobowości i osobowości fotografa. Bywa odbiciem przeżyć lub ucieleśnieniem marzeń, jest wypadkową dwóch wrażliwości – osoby fotografowanej i twórcy fotografii. Dzięki staraniom do współtworzenia konkursu udało się zaangażować artysstów, utytułowanych polskich twórców oraz osoby ze swiata mediów. Ważnym elementem jest również pokazanie szerokiej scenie fotograficznej nie tylko polskiej, ale i mięzynarodowej Nowego Tomyśla, jako niewielkiego miasta, któremu z powodzeniem udaje się promować sztukę nie tylko lokalną.
Po zakończeniu serii wystaw pokonkursowych prace zostaną zlicytowane, a zgromadzone fundusze przekazane na jedną z organizacji charytatywnych. Dziękuje wszystkim za pomoc w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia dla naszej małej ojczyzny jaką jest nasza gmina.

portretprawdziwy.nowytomysl.pl
Adam PolańskI

 

(Visited 141 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz