Odpowiedzą za kradzież z tira ponad 50 telewizorów

Policjanci z Leszna ustalili sprawców włamania do naczepy ciągnika siodłowego i kradzieży 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych. Kilkumiesięczne gromadzenie przez funkcjonariuszy materiału dowodowego doprowadziło do ogłoszenia zarzutów czterem mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.


W marcu br. leszczyńska Policja została powiadomiona o włamaniu do naczepy ciągnika siodłowego zaparkowanego na terenie firmy transportowej w Lesznie. Ustalono wówczas, że w godzinach nocnych zdemontowano część opłotowania posesji, a następnie zerwano plomby od naczepy ciągnika siodłowego. Ostatecznie z wnętrza pojazdu zginęło 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych na szkodę jednej z gorzowskich firm.

Od tej pory policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, w szczególności nad ustaleniem okoliczności zdarzenia i sprawców kradzieży. Trop zaprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego. Przez kilka miesięcy funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenie zarzutów dla czterech osób mających związek z tą sprawą.

12 czerwca br. ponad 20 policjantów z Leszna z samego rana, weszło do kilu mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymali trzech mężczyzn biorących udział w rabunku. Czwarty podejrzany sam dotarł do leszczyńskiej komendy. To mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo u jednego z podejrzanych policjanci podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 20 gramów marihuany.

Podejrzani przyznali się do winy. Obecnie trwają ustalenia, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie kraju oraz co stało się ze skradzionym sprzętem. Od sprawców zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet naprawienia szkody za popełnione przestępstwo lub grożących kar.

13 czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.
(Visited 293 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz