Odpowie za włamania do altan

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców zatrzymali włamywacza.


Zatrzymany 36-latek „specjalizował się” w okradaniu altan, na terenie kaliskich ogrodów działkowych. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie kaliskich ogrodów działkowych doszło do kilku kradzieży z włamaniem do altan. Łupem złodzieja padały najczęściej elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD.

Do jednego z ostatnich tego typu zdarzeń doszło 20 maja 2018r. na terenie ogrodów działkowych przy ul. Polnej. Przebywający na terenie działek świadkowie zauważyli obcego mężczyznę, kręcącego się w rejonie jednej z altan O tym fakcie postanowili powiadomić Policję.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce usłyszeli dźwięk zbijanej szyby. Szybko zorientowali się, że hałas dochodził z jednej z pobliskich działek. Kiedy udali się w jej kierunku, zauważyli uciekającego mężczyznę. Po krótkim pościgu „uciekinier” został zatrzymany. W plecaku, który mężczyzna miał przy sobie funkcjonariusze odnaleźli m.in. łom. 36-latek został zatrzymany.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że nie było to jedyny jego „wyczyn”. Mężczyzna już od dłuższego czasu włamywał się do altanek zabierając przedmioty stanowiące dla niego jakąś wartość, a przy tym uszkadzał drzwi, okna i zamki.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci odzyskali część przedmiotów pochodzących z włamań. W trakcie czynności zabezpieczono również rzeczy, których kradzieży na chwilę obecną nikt nie zgłosił. Jeśli na zdjęciach zamieszczonych poniżej rozpoznają Państwo swoją własność, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod numerem 62 76-55-364.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz