Odpowie za uszkodzenie uli! 43-latkowi grozi do kilku lat więzienia.

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali sprawcę uszkodzenia uli. Straty jakie spowodował swym nieodpowiedzialnym zachowaniem, właściciel oszacował na kwotę ponad 3 tys. złotych. Teraz 43-latkowi grozi do kilku lat więzienia.


15 czerwca br. dyżurny z czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu trzech uli, do którego doszło na terenie jednej z miejscowości na terenie gminy Czarnków.

Będący na miejscu kryminalni ustalili, że trzy siedliska pszczół zostały przewrócone, ramki z zawartością leżały na ziemi, a rodzina pszczela z jednego ula zginęła, w wyniku powstałych uszkodzeń. Właściciel wycenił straty na ponad 3 tys. złotych.

Policjanci natychmiast przystąpili do typowania sprawcy. W poniedziałek, 17 czerwca br. zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Czarnków, podejrzewanego o uszkodzenie uli. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Jest on doskonale znany miejscowym stróżom prawa. Odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za ten nieodpowiedzialny czyn grozi kara do 5 lat więzienia, lecz jego będzie większa o połowę,ponieważ działał on w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Karolina Górzna-Kustra

/czarnkow.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 1 035 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz