Obywatelskie ujęcie! Kierowca pod wpływem amfetaminy!

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 32-latka. Kierujący samochodem miał poważne problemy z utrzymaniem jednego pasa ruchu.


Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów ostrowskiej drogówki wykazało, że kierowca auta był trzeźwy. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał obecność amfetaminy.

Do ujęcia obywatelskiego doszło na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę, 13 marca. Z relacji świadka, wynikało, że kierujący osobowym samochodem podczas jazdy nie panował nad pojazdem i miał problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Mężczyzna postanowił pojechać za kierującym. W momencie, gdy 32-latek zatrzymał pojazd na chodniku, świadek podbiegł do niego i zabrał mu kluczyki od samochodu. O sytuacji powiadomił policjantów.

Badanie stanu trzeźwości 32-latka nie wykazało alkoholu. W trakcie dalszej kontroli policjanci ujawnili w samochodzie narkotyki w postaci amfetaminy.

Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod ich wpływem przeprowadzili badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że 32-latek był pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dodatkowo została pobrana od niego krew do dalszych badań.

Za popełnione przestępstwo 32-latek odpowie przed sądem.

Obywatelska postawa 40-letniego ostrowianina z pewnością miała wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

(Visited 400 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz