Obywatel Bułgarii sprzedawał podrobioną odzież – towar zatrzymała Straż Graniczna

Kilkadziesiąt bluz, koszulki typu T-shirt, spodnie i kurtki znanych marek oferował 49-letni obywatel Bułgarii na targowisku w Krotoszynie. Wszystkie z oferowanych przez mężczyznę ubrań były podrobione. Mężczyznę z oryginalnie podrobionymi ubraniami namierzyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza.


Na krotoszyńskim targowisku 49-letni obywatel Bułgarii oferował ubrania ze znakami towarowym znanych sportowych marek. Nielegalną działalność mężczyzny ujawnili wczoraj 26 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Kalisza oraz Policjanci z Krotoszyna. Mężczyzna na swoim stanowisku wystawione miał bluzy, spodnie, kurtki i koszulki ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Wszystkie produkty mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądały na oryginalne, były jednak podrobione. Ubrania wykonane były z niskiej jakości materiałów, nie miały oryginalnych metek ani odpowiednich wszywek. 706 sztuk odzieży o szacunkowej wartości ponad pond 135 tys. złotych zostało zabezpieczonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadodrzanski.strazgraniczna.pl

(Visited 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz