O mądrych i pięknych książkach dla najmłodszych – spotkanie autorskie na zbąszyńskiej plaży

W czwartek 2 sierpnia przed południem w czasie trwającego 8. Święta Jeziora Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu zorganizowała spotkanie z autorem książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem.


Ale nie było to tradycyjne spotkanie autorskie w murach biblioteki (choć przyznajemy, że klimatyzowana sala pewnie byłaby tego dnia wygodniejsza), a w pięknych okolicznościach przyrody, nad zbąszyńskim jeziorem, na plaży, na kocykach i leżakach. Nie tylko rodzice i dziadkowie z dziećmi uczestniczyli tego dnia w spotkaniu, ale też dwie grupy kolonistów wypoczywających w Łazienkach. Było bardzo żywiołowo, zabawnie, inspirująco! Pan Przemek to wulkan energii, świetny opowiadacz, którego fantazja i pomysłowość nie zna granic. Śmialiśmy się w głos! Po takim spotkaniu nie sposób nie wziąć do ręki którejś z książek pana Wechterowicza, które nie tylko są mądre i zabawne, ale zawsze przepięknie ilustrowane przez najlepszych polskich artystów. I tak w czasie tego plenerowego spotkania pisarz prezentował m.in. swoją książkę pt. „Wielkie marzenia”, o tym, że nie tylko ludzie potrafią marzyć – bo np. ogień marzy o tym, by zostać … strażakiem!). Książka „Wielkie marzenia” otrzymała wyróżnienie w 48. edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę. Przemysław Wechterowicz jest autorem takich książek dla dzieci jak „Być jak tygrys”, „Czy ktoś widział zajączka?”, „Jajko czy kura?” albo „Emma chce grać jazz!”. Jego książki tłumaczone były na kilkanaście języków. Za książkę „Proszę mnie przytulić” otrzymał Nagrodą Literacką m.st. Warszawy w 2014 roku.

Projekt „Biblioteka na plaży” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

(tekst: Anita Rucioch-Gołek, koordynatorka projektu; zdjęcia: arg, dk)
(Visited 65 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz