O krok od tragedii ! Nieodpowiedzialność kierującego Mazdą mężczyzny, który omijał pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych

Nieodpowiedzialność kierującego Mazdą mężczyzny, który omijał pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych, mogła doprowadziła do tragedii, w której ucierpiałyby trzy osoby, w tym małe dziecko.


Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Wolsztynie. Sprawcy zdarzenia grozi wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy nawet na 3 lata.

Do zdarzenia doszło przed tygodniem – 6 marca – w godzinach popołudniowych na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Z uwagi na zamknięty przejazd kolejowy kierowcy chcący kontynuować jazdę w kierunku ulic Poniatowskiego i Dworcowej złożyli się w kolumnę unieruchomionych pojazdów. Wśród nich znajdowała się między innymi Mazda, którą kierował 63-letni mieszkaniec Wolsztyna i – co istotne w tej sytuacji – jadąca w pewnej odległości przed nim karetka Zespołu Pomocy Doraźnej wyposażona w rejestrator jazdy.

Dzięki późniejszemu przekazaniu nagrania z kamery policjanci dowiedzieli się o zdarzeniu, mogli też podjąć skuteczną interwencję wobec sprawcy.

Jak ustalono, kierujący Mazdą mężczyzna w pewnym momencie wjechał na przeciwległy pas ruchu i rozpoczął manewr omijania pojazdów stojących przed przejściem dla pieszych. Niespodziewanym manewrem zmusił w ten sposób do zatrzymania się jadących z przeciwka kierowców. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło doprowadzić do tragedii, ponieważ na przejściu znajdowały się trzy osoby, w tym kobieta z dzieckiem na ręku. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną w karetce, która jako pierwsza stała bezpośrednio przed przejściem. Szczęśliwie, dzięki przytomności pieszych udało się im uniknąć najechania przez kierowcę Mazdy.

Mężczyzna został zidentyfikowany przez policjantki Zespołu ds. Wykroczeń dzięki materiałowi przekazanemu przez kierowcę Zespołu Pomocy Doraźnej. Usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za wykroczenie, którego się dopuścił grozi mu kara grzywny do 5000 zł. Dodatkowo może stracić prawo jazdy nawet na 3 lata.(Visited 521 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz