Nowy Tomyśl – Zasłabnięcie podczas sobotniej „Chyżej Dziesiątki”
Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas tegorocznego biegu „Chyża Dziesiątka”, który został przeprowadzony w dniu 8 września 2018r., ulicami Nowego Tomyśla oraz okolic miasta. Na trasie biegu, na wysokości młyna zlokalizowanego przy ulicy Zbąszyńskiej,
upadł jeden z biegaczy. W pierwszej kolejności poszkodowanemu pomocy zaczęły udzielać dwie uczestniczki biegu, strażak zabezpieczający trasę, a następnie zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Czynności resuscytacyjne oraz zastosowanie defibrylatora AED przyniosły oczekiwane rezultaty. Biegaczowi przywrócone zostały funkcje życiowe. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego biegacz trafił pod opiekę lekarza i w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.
Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński
Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Zobacz również…
