Nowy Tomyśl: Wspólne działania poświęcone osobom bezdomnym

Wzorem lat ubiegłych nowotomyscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Strażnikami Miejskimi kontrolowali miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. W środę 28 listopada 2018 r. Funkcjonariusze sprawdzili opuszczone mieszkania, budynki i altanki działkowe na terenie miasta.


Każda z napotkanych tam osób bezdomnych otrzymała informację o możliwościach uzyskania pomocy.

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków.

Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu patrolując ulice kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach.

Mimo iż policjanci, patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach może zdarzyć się niestety również tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to co dzieje się wokół Państwa. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowy numer 112.

/nowy-tomysl.policja.gov.pl/(Visited 181 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz