NOWY TOMYŚL: Uwaga! CHROŃ SWÓJ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ- OZNAKUJ GO!

Sezon rowerowy już się rozpoczął, a świadomość i bagatelizowanie problemów zabezpieczania swoich rowerów – wciąż ten sam. Nowotomyscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich miłośników jednośladów. Pamiętajmy, że sezon rowerowy to także sezon dla złodziei. Chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Od kilku lat obserwujemy w naszym kraju prawdziwy boom rowerowy. Polacy coraz chętniej korzystają z tego środka transportu i rekreacji.


Mieszkańcy naszego powiatu również nie pozostają pod tym względem w tyle. Pamiętajmy zatem o odpowiednim zabezpieczaniu i pilnowaniu naszego, niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu. Pamiętajmy o tym, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży.

Oto kilka porad dla właścicieli rowerów:

• Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.
• Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.
• W miarę możliwości przechowuj rower w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
• Oznakuj swój rower w ramach policyjnej akcji.

Najbliższe znakowanie i rejestracja rowerów w nowotomyskiej jednostce Policji odbędzie się w dniu 24 czerwca w godz.: 10:00 – 13:00. Miejsce: plac Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu!

KONTAKT:
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu
st. sierż. Mariusz Majewski
tel: 47 77 23 209

(Visited 140 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz