Nowy Tomyśl: Tłumy na „ICH TROJE”! Pierwsza zbiorowa wystawa Nowotomyskiej Grupy fotograficznej „Fotomyśl” [ZDJĘCIA, FILM]

We wtorek 4 lutego br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej zbiorowej wystawy Nowotomyskiej Grupy fotograficznej „Fotomyśl” pt. „ICH TROJE”.


Pomysł na tą wystawę narodził się z przypadku jak to w życiu bywa.
Mamy wśród naszej trójki jedną dziewczynę taką Ankę cicha skromna i tak dalej…. Urodziło mi się w głowie by pomóc zmobilizować i uwierzyć w siebie tej( Ance) iiii dla tego postanowiłem zorganizować wystawę z huczną nazwą Ich Troje. Co pisać? o tych ludziach można napisać książkę..- tak na wystawę zapraszał jej pomysłodawca Adam Polański.

Tak o sobie piszą nowotomyscy artyści :

Przemysław Kaczmarek
Cześć i czołem! Jestem Przemek. Wychowałem się w Nowym Tomyślu. Już od małego chłopca aparat był przypisany do moich rąk (pierwszy aparat zbudowałem sobie z klocków). Jako nastolatek, kupiłem sobie pierwszy aparat cyfrowy, którym zacząłem fotografować znajomych. Od tego momentu zdjęcia pochłonęły mnie bez reszty! Z czasem ludzie zaczęli do mnie pisać i pytać o sesje. Wtedy wiedziałem, że fotografia będzie towarzyszyć mi przez resztę życia! Fotografia to moja największa pasja i praca jednocześnie. Szukam w niej subtelnych spojrzeń, emocji, drobnych gestów i trochę magii światła. Każda sesja jest wyjątkowa. Stawiam na naturalność, dobór koloru i dobrą współpracę z klientem. Publikuję na profilach fotograficznych VOGUE, CAMERARAW i Pamphlet for photo by FULL Frame ALL in YOUR HEAD. Na swoim koncie posiadam kilka wyróżnień w konkursach np. międzynarodowy konkurs Portret Prawdziwy, Blisko Natury, czy Nowotomyskie Inspiracje. W 2015 r. zostałem laureatem konkursu Fotowiklina. Moje zdjęcia pojawiły się na okładce książki, a także zostały kilkakrotnie wyróżnione w serwisie Digart. Od 2018 r. jestem oficjalnym fotografem Teatru Paragraf -2, a także członkiem Nowotomyskiej Grupy Fotograficznej „Fotomyśl”. Od kilku lat jestem uczestnikiem pleneru fotograficznego im. Andrzeja Bersza organizowanego przez Adama Polańskiego, dzięki temu mogłem współpracować z Iloną Felicjańską. Mam za sobą kilka autorskich wystaw i wernisaży. Na początku roku 2019 uzyskałem tytuł Fotografa Ślubnego Roku w miejskim etapie plebiscytu Głosu Wielkopolskiego.

Anka Pawelczak
Podobno artystą może nazywać się każdy kto ma coś wspólnego ze sztuką . Fotografia jest sztuką a skoro ja ją popełniam to znaczy, że jestem artystą ? Każdy może sobie przypisać ten tytuł ale czy każdy na to zasługuje? Fotografuję od wielu, wielu lat ale przez te lata cały czas gdzieś błądziłam zamknięta w rzemiośle. W rezultacie tego, stałam w miejscu bo miałam zamknięte serce. Dopiero od niedawna zaczęłam widzieć rzeczy których wcześniej nie dostrzegałam. Od CZERWCA 2019 roku mogę powiedzieć, że przede wszystkim spełniam się jako człowiek, który kocha sztukę i ludzi, którzy ją wykonują. Od niedawna jestem organizatorem warsztatów fotograficznych jak i członkiem grupy fotograficznej „Fotomyśl” oraz uczestniczką, co mogę z duma powiedzieć, pleneru fotograficznego im. Andrzeja Bersza organizowanego przez Adama Polańskiego. I wierze bardzo, że przyszłe lata przyniosą mi wiele inspiracji, za czym idą nowe projekty, dzięki którym będę się rozwijać jako człowiek który kocha fotografię..

Adam Polański
Nauczyciel fotograf założyciel Nowotomyskiej grupy Fotograficznej „Fotomyśl”
Prawie 30 lat z aparatem, fotografował tu i tam i tych i tamtych i tych z bliska i z daleka.
Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Portret Prawdziwy”
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

(Visited 676 times, 1 visits today)

Leave a Reply