Nowy Tomyśl: Mural na budynku przy ul. 3 stycznia już gotowy [ZDJĘCIA, FILM]

Kilka dni temu informowaliśmy o rozpoczęciu i trwających pracach nad nowym muralem, który powstawał na budynku przy ul. 3 stycznia w Nowym Tomyślu.

Dziś przedstawiamy efekty końcowe  pracy artystów.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Ruszyły prace związane z wykonaniem kolejnego już muralu w Nowym Tomyślu

Ruszyły prace związane z wykonaniem kolejnego już muralu w Nowym Tomyślu – tym razem na ścianie budynku przy ul. 3 Stycznia.Mural przedstawiać będzie miejscowego bohatera, zamordowanego w Katyniu ppłk rez. dr med. Franciszka Rosta (1890-1940), uczestnika Powstania Wielkopolskiego i walk o granice Polski 1918-1921, dyrektora szpitala powiatowego w latach 1922-1939.
Powstający mural wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Źródło: Gmina Nowy Tomyśl(Visited 742 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Nowy Tomyśl: Mural na budynku przy ul. 3 stycznia już gotowy [ZDJĘCIA, FILM]

 • 11 lipca, 2018 at 4:25 am
  Permalink

  Już nawet na stronach Lecha to jest moi znajomi z Poznania piszą jest piękne.
  o tam robi burmistrz przecież on tego by nie zrobił, liczył ile metrów jest ściany i ile zarobi bo ktoś zezwolił by zrobić na ścianie swojego domu i pewnie to kolejny jakiś znajomy by zarobili bo to jak za reklamę a na domach nikomu na siłę nie mogą kazać a wiem ,że to prywatne bo nie jedna znajoma osoba tam mieszka. Nie rozumiem dlaczego nie ma tego na Poznańskiej koło szpitala a w takim miejscu co tego praktycznie w tym przejściu na Północ ZA BARDZO NIE WIDAĆ.Jak to na Zbąszyńskiej jak na podwórku by było,dla takich bohaterów nawet murek kolo szpitala powinni wybudować i dać to na tym jak nie na szpitalu nawet i zrobić coś jak w formie baneru ale hajs by się nie zgadzał a tak zarobek ktoś dostanie jak za baner reklamowy i odpali procenciaka dla burmistrza buraka.

  Wszystkiego nie mogą zbierać kibice LECHA każde mniejsze miasto dostaję na znicze kwiaty na groby i race minimum po parę tysięcy a to zależy ile grobów jest na danym cmentarzu i zawsze są wszystkie a zbierane na 100 rocznice już nawet było przed rocznicą 99. ( A jak by nie zbierano na naszą rocznicę Powstania co roku to Lech by miał najlepsze oprawy chyba na całym świecie, bo oprawy to o kilka razy mniej za cały rok co zebrane na rocznicę Powstania.A głównie jest zbierane przez kocioł i czasami pod stadionem chwilę przed meczami.

  TO JEST PIĘKNE I NAWET Z POZNANIA TAK TWIERDZĄ SAM DOKŁADNIEJ NAMALOWANEJ TWARZY JAK PRAWDZIWA NA MURACH POZNANIA NIE WIDZIAŁEM A TA PARA ARTYSTÓW SZACUNEK I PRACY MAJĄ DO JESIENI W WLKP BO NA 100 ROCZNICE NAWET POCIĄGI MIAŁY MIEĆ NAZWY JEDNOSTEK CZY ZNANYCH MIEJSC JAK CYTADELA.
  A Jaśkowiak pewnie miał dać z kasy miasta ale on woli rozdawać znajomym i lewe nagrody dawać jak tu burmistrz n-t wali wiochą i robi na ogół co nie trzeba a potrzebne rzeczy od kilku lat nie robione jak pod samą przychodnią i pod samym urzędem razem starostwem najgorsze chodniki i popękane ulice z dziurami na metr i drzewa już prawie rosną z pod tej ruiny a starsi ludzie tam chodzą do przychodni i nie życzę komuś źle ale jak dopiero by coś się stało by starsi ludzie połamali nogi czy ręce zimą to by miał burek lincz z miasta. Sam chciałem zebrać podpisy z urzędu starostwa przychodni codziennie od starszych ludzi a tam pracowałem to mówili i tak nic nie zrobi a przy 1000 osób by musiał albo się bali ,że się dowie po nazwiskach i wyrzuci pół urzędu miasta. To on wstyd pod samym swoim tarasem specjalnie wybudowanym w urzędzie robi.

  Reply
 • 23 lipca, 2018 at 4:55 am
  Permalink

  z składek nas kibiców dostał burmistrz kasę na to, ale żeby dać na oświetlenie tego kilka złotych dosłownie to już ma gdzieś dawać od siebie, wieczorem i w nocy nawet z bliska prawie nic nie widać i miejsce też na takie dzieło dał bo pewnie ktoś od niego tam mieszka i dostanie kasę ,że na jego ścianie domu namalowali i co roku jak za postawienie reklamy a wcześniej tam kiedyś były na kilku domach reklamy

  Reply

Dodaj komentarz