Nowy Tomyśl: Mieszkańcy stracą na decyzji burmistrza?

Z ogromnym żalem i przykrością informujemy, że decyzją Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera w holu głównym Starostwa Powiatowego nie będzie już – utworzonego w 2005 roku – wspólnego dla powiatu i gminy Biura Obsługi Mieszkańca.


Przypomnijmy, że włodarz Nowego Tomyśla, bardzo krytykował naszą prośbę ze stycznia 2016 r. (dotyczącą przeniesienia BOM – na czas remontu – o czym informowany był również podczas rozmów na ten temat), i już wówczas manipulował informacją w wydawanej przez Urząd Miejski gazetce sugerując, że powiat chce likwidacji wspólnego BOM, tak m.in. pisał do starosty nowotomyskiego w piśmie nr B.033.6.2016:  „W moim odczuciu, wspartym rozmowami z mieszkańcami gminy Nowy Tomyśl, dotychczasowa formuła wspólnej obsługi interesantów sprawdziła się i jest przez nich pozytywnie odbierana. Obawiam się, że zmiana powodująca powstanie odrębnych kancelarii, może zostać źle odebrana przez naszych mieszkańców. Ze swojej strony informuję, iż Gmina Nowy Tomyśl jest zainteresowana dalszym funkcjonowaniem wspólnego Biura Obsługi Mieszkańców.”
Niestety, mimo wielokrotnych rozmów z przedstawicielami Urzędu Miejskiego
w Nowym Tomyślu, również w trakcie trwającego remontu holu Starostwa Powiatowego oraz tworzenia nowego, dostosowanego do potrzeb osób
z niepełnosprawnościami BOM – nikt nie uprzedził nas, że Gmina rezygnuje ze wspólnego i dla dobra mieszkańców Biura Obsługi Mieszkańca. Powiat przygotował biuro oraz stanowisko dla pracownika Urzędu Miejskiego. Informujemy, że w nowym miejscu zapewnimy kompleksową obsługę Klientów naszego Starostwa, ale też w miarę możliwości, będziemy Państwa kierować do nowej kancelarii Gminy Nowy Tomyśl.
Poniżej wycinek z gazety „Teraz Nowy Tomyśl” – luty Nr2/4/2016
Źródło: Powiat Nowotomyski
(Visited 572 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz