23-latek w jednym z sieciowych marketów skradł 855 naklejek upoważniających do darmowego odbioru pluszaka. Złodziej – kolekcjoner wpadł w ręce Policji

Policjanci zatrzymali 23-latka z Leszna, który w jednym z sieciowych marketów skradł 855 naklejek kolekcjonerskich upoważniających do darmowego odbioru pluszaka. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


7 października br. wieczorem w jednym z leszczyńskich sieciowych marketów ktoś skradł rolkę z 855 sztukami naklejek kolekcjonerskich wydawanymi przy kasie za zrobione zakupy. Zebranie przez klienta odpowiedniej ilości naklejek upoważnia go do odebrania bonusowej maskotki pluszowej. Naklejki znajdowały się przy stanowisku kasjera, a sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika marketu, po czym opuścił sklep. Naklejki zostały wycenione na kwotę 855 złotych.

Moment kradzieży oraz wizerunek sprawcy zostały zarejestrowane na sklepowym monitoringu. Policjanci po przejrzeniu zapisu nagrania ustalili tożsamość osoby mającej związek z tym przestępstwem. Już następnego dnia na terenie miasta funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Leszna. Posiadał przy sobie skradziony zwój naklejek. Nie potrafił rozsądnie wytłumaczyć swojego zachowania, co prawda przyznał, że członkowie jego rodziny kolekcjonują „marketowe” nalepki. Grozi mu do 5 lat więzienia.
dav


(Visited 399 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz