Nowy Tomyśl: Konferencja z cyklu „Arbitraż i Mediacja w teorii i praktyce”

W piątek, 8 czerwca w hotelu HI-FI w Paproci Sąd Arbitrażowy działający przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej zorganizował międzynarodową konferencję z cyklu „Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce”.


Tegoroczna konferencja przebiegała pod hasłem „Budowanie zaufania do arbitrażu i mediacji”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu.
Konferencję otworzył Włodzimierz Brych – międzynarodowy arbiter i mediator, Prezes Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej, prawnik. W konferencji uczestniczyli wybitni teoretycy i praktycy arbitrażu i mediacji z kraju i z zagranicy, m. in. z Turcji, Niemiec, Belgii, Gruzji, Ukrainy czy Białorusi.

Wśród licznego grona uczestników w konferencji udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Nowy Tomyśl oraz Powiatu Nowotomyskiego, jak również Senator RP Jan Libicki.

Konferencja, w której uczestniczyło wielu gości z zagranicy i całej Polski stanowiła okazję do promocji walorów ziemi powiatu nowotomyskiej. Na stoisku promocyjnym przygotowanym przez Starostwo Powiatowe, uczestnicy konferencji mogli zaopatrzyć się w informatory dotyczące regionu i uzyskać informacje o atutach Powiatu Nowotomyskiego.

Źródło: Powiat Nowotomyski


 

(Visited 145 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz