Nowy Tomyśl – KOLEJNE KONTROLE OSIEDLOWYCH PARKINGÓW

Nowotomyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na niesfornych kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Brak miejsc parkingowych na osiedlach to z pewnością duży problem i utrudnienie, ale nie zwalnia on kierowców z przestrzegania i stosowania się do znaków drogowych.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokonano sprawdzeń parkingów osiedlowych. Cykliczne działania prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i mają na celu ograniczenie procederu nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego i ustawiania samochodów w najwygodniejszych dla siebie miejscach, które nie zawsze idą w parze z prawem.

Brak miejsc parkingowych to bolączka wielu polskich miast i problem dla kierowców. Niestety to nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów i stosowania się do znaków drogowych. Dlatego też nowotomyscy funkcjonariusze skontrolowali parkingi na osiedlu Północ oraz osiedlu Batorego w Nowym Tomyślu.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu informuje, że tego typu akcje będą powtarzane systematycznie i należy spodziewać się częstszych kontroli.

 


(Visited 564 times, 1 visits today)

Leave a Reply