NOWY TOMYŚL: Karambol drogowy z udziałem 6 pojazdów

O godzinie 14.27 w sobotę 19 listopada br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o karambolu 6 pojazdów w miejscowości Bukowiec ul. Odbudowa. Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Bukowiec oraz jeden zastęp z OSP Opalenica.


Po przybyciu pierwszych zastępów zastano cztery samochody zgrupowane na jezdni, kolejne dwa około 80 metrów dalej (jeden na jezdni, drugi w przydrożnym rowie).   W zdarzeniu udział wzięło dziesięciu uczestników, którzy opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem drogowym, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy trzem poszkodowanym. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, lekarz po przebadaniu poszkodowanych, podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu.

 

Zachowajmy ostrożność na drodze !!! Opady śniegu, sprawiają że droga jest śliska, dlatego zmniejszmy prędkość, a zwiększmy odległość od aut jadących przed nami,   aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

 

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia st. ogn. Tomasz Tomaszyk

Motoryzacja - wybierz na Ceneo.pl

(Visited 4 609 times, 6 visits today)

Dodaj komentarz