Nowy Tomyśl – IV Powiatowe Forum Bibliotekarzy

IV Powiatowe Forum Bibliotekarzy

W poniedziałek, 15 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zebrali się bibliotekarze z całego powiatu na XIV Powiatowym Forum Bibliotekarzy.

To coroczna okazja do świętowania jubileuszy pracy, zapoznania się z nowymi trendami pracy bibliotekarskiej i spotkania w swoim gronie.

Wszystkich obecnych powitała dyrektor biblioteki Lucyna Kończal-Gnap i  zaprosiła na pierwszy punkt programu –  seminarium dla bibliotekarzy. Jego tematem były małe formy literackie – mikroopowiadania, w których specjalizuje się dr Agata Draus-Kłobucka z Uniwersytetu Wrocławskiego i która to wprowadziła w świat takich właśnie opowiadań, pokazując również możliwości wykorzystania ich w bibliotecznej przestrzeni.

W drugiej części uroczystości do grona bibliotekarzy dołączyli goście, w tym władze samorządowe.

Był to moment na złożenie gratulacji bibliotekarzom, którzy obchodzą w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej. W gronie tym znaleźli się:  Teresa Misiaczyk, główna księgowa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu (40.lecie pracy), Małgorzata Śnieguła, starszy bibliotekarz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu (30.lecie pracy), Renata Jędrzejewska, pracownik gospodarczy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu (25.lecie pracy), Danuta Łebkowska, starszy kustosz Filii w Bukowcu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu (20.lecie pracy), Wiesława Rokus, starszy kustosz Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy (35.lecie pracy) i Alicja Stachowiak, starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Lwówek (35.lecie pracy).

Po tej najbardziej uroczystej części programu bibliotekarze wzięli udział w finisażu wystawy MISTRZYNI ILUSTRACJI Elżbiety Wasiuczyńskiej z udziałem Olchy Wierzbowskiej-Sikorskiej, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

Miłym akcentem dnia była dedykacja muzyczna w wykonaniu pedagogów Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu – państwa Katarzyny i Jerzego Sukiennickich.(Visited 460 times, 1 visits today)

Leave a Reply