NOWY TOMYŚL: Brak oświetlenia [WRACAMY DO TEMATU]

[WRACAMY DO TEMATU]

Jak informują czytelnicy :

Przejścia dla pieszych, drogi, chodniki na osiedlach Północ i Batorego oraz park przy Ul. Musiała znów w godzinach porannych są oświetlone…

NOWY TOMYŚL: Kiedy światła gasną, mrok ogarnia miasto [CZYTELNICY INFORMUJĄ]

Od kilku dni do naszej redakcji docierają informacje dotyczące wyłączonych lamp na terenie Nowego Tomyśla. Nie świecą lampy oświetlające przejścia dla pieszych oraz chodniki.

Jak informują czytelnicy:


O godzinie 6 rano gasną światła, mrok ogarnia miasto… Problem jest dość znaczący gdyż prawdziwe ciemności panują na przejściach dla pieszych i chodnikach prowadzących do przedszkoli i żłobka, dotyczy to w szczególności chodników między osiedlem Północ i Batorego oraz parku przy ul. Musiała. Ludzie by bezpiecznie przejść przez osiedla i „mały” park potrzebują latarek. Droga z dziećmi do przedszkola czy żłobka, ale również do pracy i z pracy dla wielu mieszkańców to koszmar.

Jak widać na filmie i zdjęciach otrzymanych od naszych czytelników, faktycznie istnieje duży problem by bezpiecznie poruszać się po Nowym Tomyślu w godzinach porannych.

O wyjaśnienia tej sprawy poprosiliśmy Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. 

NOWY TOMYŚL: Brak oświetlenia w Parku Feliksa związany jest z oszczędnościami… [ODPOWIEDŹ]

W poniedziałek, 14 listopada br. drogą mailową otrzymaliśmy odpowiedź w sprawie oświetlenia w Nowym Tomyślu:

W wiążącej nas umowie na oświetlenie miasta i gminy ze spółka ENE-a  w danym roku  dokonujemy dwóch zmian  ustawienia godzin na włączanie-wyłączanie oświetlenia drogowego, co głównie spowodowane jest zmianą czasu z letniego na zimowy i odwrotnie

Obecnie ENE-a dokonuje zmiany czasu  wyłączania oświetlenia ulicznego z godziny 6.00 na godzinę 7.00. Stąd zapewne wynikają różnice w gaśnięciu lamp na różnych ulicach.

W Parku Feliksa zostało wyłączone całe oświetlenie  poza główną aleją prowadzącą  w kierunku zoo. Jest to związane z oszczędnościami.

  A Zielińska

Żarówki led na Ceneo
(Visited 3 503 times, 1 visits today)

One thought on “NOWY TOMYŚL: Brak oświetlenia [WRACAMY DO TEMATU]

Dodaj komentarz