Nowy Tomyśl – BEZPIECZEŃSTWO NA CMENTARZU…

Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, Dzień Wszystkich Świętych to nie tylko czas wzmożonego ruchu na drogach, to także czas wzmożonej i wytężonej pracy Policji.


Zatłoczone stoiska z kwiatami czy zniczami to woda na młyn dla przestępców,którzy tylko czyhają na takie sytuacje. Dlatego też w rejonach cmentarzy nowotomyscy policjanci prowadzili kampanię informacyjną dla mieszkańców naszego powiatu o zagrożeniach, które niewątpliwie mogły wystąpić w tym szczególnym dniu.

Okres Wszystkich Świętych to z pewnością czas zadumy i wspomnień, gdy odwiedzamy mogiły naszych najbliższych zapalając im znicze. To także czas wzmożonego ruchu na drogach i wytężonej pracy całej Policji.

Pamiętajmy jednak, że w takie dni bardzo łatwo możemy stać się ofiarami przestępstw, gdyż zatłoczone miejsca, takie jak stoiska zkwiatami czy zniczami to woda na młyn dla przestępców.

Aby temu zapobiec nowotomyscy policjanci prowadzą działania prewencyjne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze.

Rozmawiają z napotkanymi osobami, w szczególności z osobami starszymi o zagrożeniach jakie mogą występować w tym dniu oraz informują, jak w bardzo łatwy sposób możemy się przed nimi ustrzec. Funkcjonariusze rozdają przy tym ulotki prewencyjne, w których zawarte są najistotniejsze rzeczy, które pomogą nam i naszym najbliższym uchronić się oddziałania przestępców.

Do działań włączyła się również Świetlica Socjoterapeutyczna w Nowym Tomyślu, prowadzona przez Jolantę Szade.

Czytaj również …(Visited 483 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz