Nowy Tomyśl: „akcja: powstanie” wystawa plenerowa od 9 do 30 września 2019 r.

Od 9 do 30 września 2019 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprasza do zwiedzania wystawy plenerowej „akcja: powstanie”, która znajduje się na placu Niepodległości przy pomniku powstańców!


Wirtualne muzeum historii Poznania CYRYL.PL, działające w ramach Wydawnictwa Miejskiego „Posnania”, od marca do maja 2018 r. prowadziło społeczną AKCJĘ: POWSTANIE. W Poznaniu oraz 11 wielkopolskich miastach zbierane były nigdzie dotąd niepublikowane pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim. W Nowym Tomyślu w akcji uczestniczyła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu.

Wszystkie udostępnione a ramach akcji przedmioty zostały zdigitalizowane, prawie 500 obiektów znalazło się w sieci w wirtualnym muzeum historii Poznania CYRYL. Wśród nich dominują medale, odznaczenia, legitymacje i dyplomy, są też fotografie, listy, własnoręczne życiorysy, wspomnienia.

Kontynuacją akcji jest prezentacja fotografii nagrodzonych i wyróżnionych obiektów w postaci wielkoformatowej wystawy plenerowej, która w 2019 roku odwiedza wielkopolskie miasta uczestniczące w AKCJI: POWSTANIE.
Wystawa była prezentowana w Poznaniu, Obornikach, Chodzieży i Kępnie, obecnie odwiedza kolejne wielkopolskie miasto: Nowy Tomyśl.

Wystawa jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu

Zobacz również …

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz