Nowy inwestor szuka pracowników IT

Sto nowych miejsc pracy czeka na specjalistów z sektora nowych technologii. Kolejny duży inwestor  – firma Sonalake – otwiera swoje nowe biuro w Poznaniu i rusza z rekrutacją.

Sonalake to firma z sektora nowych technologii informatycznych.


Powstała w 2016 roku, podczas fuzji, jaka miała miejsce po ponad 10 latach bliskiej współpracy polskiej spółki Verax Systems Sp. z o.o. z irlandzką firmą Danu Technologies Ltd. Firma oferuje zaawansowane systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone.

– Coraz większe zainteresowanie dużych inwestorów Poznaniem jest wyraźnym znakiem, że miasto zmierza w dobrym kierunku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Każdy nowy inwestor jest mile widziany w Poznaniu, zwłaszcza gdy stwarza szanse rozwoju absolwentom poznańskich uczelni. Chcemy, by Poznań był postrzegany jako miasto, które daje młodym ludziom szanse rozwoju zawodowego. Cieszy mnie też współpraca polsko-irlandzka, której odzwierciedleniem jest powstanie Sonalake.

Obecnie firma zatrudnia prawie 100 osób, z czego ok. 70 w Poznaniu. Teraz otwiera nowe biuro w prestiżowym biurowcu Poznań Financial Centre przy placu Andersa w Poznaniu i zamierza stworzyć 100 nowych miejsc pracy.

– Poszukujemy przede wszystkim developerów na wszystkich poziomach doświadczenia w rozwoju oprogramowania w technologiach open-source – stos Java po stronie serwera oraz Angular na frontendzie, ale nie zamykamy się wyłącznie na te technologie – wyjaśnia Michał Kolasiński, dyrektor Professional Services w Sonalake. – Mamy również rosnące zapotrzebowanie na testerów automatycznych oraz dynamicznych liderów zespołów. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy oraz klientów wymagamy też przynajmniej średniej znajomości języka angielskiego.

Otwarcie nowego biura właśnie w Poznaniu to nie przypadek.

– Sam jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej  – podkreśla Sławomir Dębczyński, COO Sonalake. – I mogę powiedzieć wyłącznie dobre rzeczy o młodych ludziach, którzy tu się kształcą i działają w branży IT. Poznański rynek jest rynkiem bardzo dobrym, choć niełatwym, a my chcemy zapewniać naprawdę dobre miejsca pracy.

Podczas otwarcia obecny był również Gerald Keown, ambasador Irlandii.

– Sonalake to doskonały przykład współpracy polsko-irlandzkiej – podkreślał ambasador. – Życzę firmie wiele sukcesów nie tylko na polskim rynku.

To kolejny inwestor z obszaru nowoczesnych technologii, który otwiera biuro w naszym mieście i chce zatrudnić dziesiątki specjalistów. We wrześniu 2017 r. nabór zapowiedziała  firma Tom Tom –  gigant IT, dostawca usług nawigacyjnych.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz