Nowy „czworonożny funkcjonariusz” pomógł znaleźć narkotyki w BMW!

Dzielnicowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca Koła podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego samochodzie znaleźli kilkanaście gramów białego proszku oraz susz koloru brunatno-zielonego. W odnalezieniu substancji prawnie zabronionych pomógł policyjny pies wyszkolony do wykrywania narkotyków.


Rankiem 6 stycznia br. funkcjonariusze otrzymali od oficera dyżurnego komunikat o przypuszczeniu, że kierowca BMW może być pod działaniem środków odurzających. Podczas patrolu dzielnicowi zauważyli opisywany pojazd i niezwłocznie zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Koła. Funkcjonariusze skrupulatnie przeprowadzili kontrolę osoby i pojazdu. Okazało się, że mężczyzna nie był pod działaniem środków odurzających, ale w jego w portfelu znaleziono kryształki, które mogą zawierać substancje prawnie zabronione. Do dalszych czynności użyto policyjnego psa, wyszkolonego do odnajdywania narkotyków. Jego umiejętności okazały się bardzo skuteczne. Zwierzę niemalże natychmiast wskazało miejsca ukrycia w pojeździe kolejnych woreczków z zawartością metamfetaminy i suszu roślinnego koloru brunatnego. Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkanaście gramów środków, które zostaną dokładnie przebadane na zawartość substancji prawnie zabronionych.

Zgodnie z kodeksem karnym posiadanie nawet najmniejszej ilości środków psychotropowych lub odurzających jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zobacz również …

(Visited 984 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz