Nowotomyscy policjanci zatrzymali 3 obywateli Gruzji, podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego

Nowotomyscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w minioną sobotę zatrzymali 3 obywateli Gruzji, podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w Borui Kościelnej. Jeden z nich usłyszał zarzuty.


W sobotę 9 września 2017 roku w miejscowości Boruja Kościelna doszło do dość zuchwałej kradzieży. Około godziny 18 do sklepu spożywczego weszło dwóch mężczyzn, nieznanej wówczas narodowości. Początkowo nic nie wskazywało na to, że planowali popełnić przestępstwo.

Po kilku minutach od wejścia do sklepu, jeden z mężczyzn zaczął odwracać uwagę ekspedientki, drugi zaś w tym czasie wszedł na zaplecze.

Tam z portfela pracownicy ukradł gotówkę w wysokości 800 zł i próbował włamać się do sejfu sklepu. Gdy starania pokonania jego zabezpieczeń nie odniosły zamierzonego skutku, mężczyźni wyszli i wbiegli do granatowego Opla Vectra, którym odjechali w kierunku Wolsztyna.

Nowotomyscy kryminalni szybko zabrali się do działania i po kilku minutach od zgłoszenia mieli już pewne ustalenia. Dotarli do świadka, który widział mężczyzn tuż po kradzieży. Szczegółowo opisał ich oraz pojazd, którym się poruszali. To niewątpliwie pomogło funkcjonariuszom w prowadzeniu dalszych działań.

Około godziny 21:25 dzięki otrzymanej informacji, nowotomyscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, w miejscowości Kubaczyn, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21,26 i 27 lat. Byli to obywatele Gruzji. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do policyjnego aresztu.

Po przeprowadzonych czynnościach, okazało się, że dwie z trzech zatrzymanych osób nie brało udziału w zdarzeniu. Po przesłuchaniu zostały one zwolnione.

Natomiast 26 letni obywatel Gruzji, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Przyznał się do popełnionego czynu i poddał się dobrowolnie karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.(Visited 514 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz