Nowoczesna karetka trafiła do szpitala w Obornikach

29 stycznia Marta Kubiak Poseł na Sejm RP uczestniczyła w oficjalnym przekazaniu ambulansu dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w  Obornikach.


Nowa karetka typu „S” jest jedną z trzech w Wielkopolsce, których zakup w roku ubiegłym wsparł Wojewoda z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Łączna kwota dofinansowania przekazana Powiatowi Obornickiemu wyniosła 400 000 zł.

– W uroczystości przekazania karetki wzięli udział również radni Powiatu Obornickiego, którym także dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że nasze wspólne działania owocują, a mieszkańcy Wielkopolski mogą czuć się bezpiecznie. Zrównoważony rozwój służby zdrowia na terenie całej kraju jest dla nas bardzo ważny, a państwowe ratownictwo medyczne to jeden z jego elementów, o który w sposób szczególny trzeba zadbać. Zdrowie jest najważniejsze! – mówi Marta Kubiak Poseł na Sejm RP.

W roku ubiegłym dofinansowania na nowe karetki typu „S” otrzymały także szpitale w Chodzieży i w Kępnie. Wojewoda z rezerwy ogólnej budżetu państwa dofinansował zakupy wszystkich karetek na łączną sumę 1 200 000 zł.

(Visited 88 times, 1 visits today)

One thought on “Nowoczesna karetka trafiła do szpitala w Obornikach

  • 16 marca, 2021 at 5:59 pm
    Permalink

    Karetek to nam akurat teraz bardzo potrzeba. Dlatego każdy nowy pojazd jest na wagę złota.

    Reply

Dodaj komentarz