NOWE POJAZDY TERENOWE POZNAŃSKICH WODNIAKÓW

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu otrzymali dwa nowe pojazdy terenowe. Od razu zostali przeszkoleni i poznali możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie.


Dla funkcjonariuszy nowy sprzęt to istotne wsparcie techniczne w codziennej służbie.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu 9 stycznia br. dostali dwa nowe samochody terenowe. ISUZU D-MAX z przyczepą i łodzią motorową o pojemności 1.9 i mocy 163 KM z automatyczną skrzynią biegów został zakupiony ze środków finansowych Miasta Poznania oraz budżetu Policji. Drugim nowym samochodem wodniaków jest Toyota Landcruiser również z automatyczną skrzynią biegów o pojemności 2.8 i mocy 177 KM. Zakup ten został w całości sfinansowany z Programu Modernizacji Policji. 

W dniu przekazania „terenówek” dla policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zorganizowano szkolenie z użytkowania pojazdów terenowych. Instruktorzy przekazali mundurowym najważniejsze informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie oraz obsługi wyciągarki.

Otrzymane samochody są ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Dominika Pupkowska-Bral

(Visited 1 268 times, 1 visits today)

One thought on “NOWE POJAZDY TERENOWE POZNAŃSKICH WODNIAKÓW

  • 13 stycznia, 2020 at 9:41 pm
    Permalink

    A to teraz takie czapki w Policji Wodnej się nosi ?? A z czego przeszkolenia? Jak po takich terenach się juz nie jeździ?? Interwencje czekają w mieście przecież

    Reply

Dodaj komentarz