Nowa Wieś – Uderzył w drzewo

Atak epilepsji stał się przyczyną utraty panowania nad pojazdem, którym kierował młody mężczyzna i uderzenia w drzewo. Do zdarzenia doszło w minioną środę w Nowej Wsi. Pojazd został poważnie uszkodzony, natomiast kierujący szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sporządzili wniosek do właściwego starosty o ocenę stanu zdrowia mężczyzny pod kątem zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.


14.08.2019 r. ok.godz. 14:30 w Nowej Wsi kierujący ciężarowym Iveco zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że pojazdem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna był trzeźwy. Na podstawie wyjaśnień kierowcy, który był bezpośrednim świadkiem zdarzenia ustalono, że zachowanie mężczyzny tuż przed utratą  panowania nad pojazdem, wskazywało na atak epilepsji.

Policjanci w rozmowie z kierowcą Iveco potwierdzili ten fakt.  Mężczyzna przyznał, że choruje na padaczkę.  Wyjaśnił też, że odczuwając zbliżający się atak zwolnił prędkość jazdy, nie zdołał jednak bezpiecznie zatrzymać pojazdu. Obrażenia, jakich doznał szczęśliwie nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Okoliczności zdarzenia zadecydowały, że policjanci skierowali do Starosty Średzkiego wniosek o ocenę stanu zdrowia mężczyzny pod kątem jego zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.

wolsztyn.policja.gov.pl

(Visited 584 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz