NIEWIARYGODNE !!! KOMPLETNIE PIJANY KIEROWCA WIÓZŁ NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca, który przewoził busem czworo niepełnosprawnych dzieci. Na szczęście nie doszło do tragedii, gdyż krótko po wyruszeniu z dziećmi w trasę, samochód został zatrzymany do kontroli przez patrol drogówki.
W miniony poniedziałek (27 maja br.), około godziny 08:00 na ul. Dworcowej w Ostrorogu, policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena.

Jak się okazało, 39-letni kierowca, który wiózł czworo niepełnosprawnych dzieci na zajęcia, był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali więc 39-latkowi prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem.

Teraz sprawę kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości wyjaśniają funkcjonariusze z Szamotulskiej dochodzeniówki, a po przeprowadzonym postępowaniu, o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Dziećmi zajął się wezwany na miejsce nowy (trzeźwy) kierowca, który zawiózł dzieci bezpiecznie na zajęcia.

Policjanci z szamotulskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Zobacz również …

(Visited 1 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz