Nietrzeźwy kierujący omal nie stracił życia. Zostanie wydalony z kraju

Alkohol i kierowanie pojazdem to złe połączenie! Przekonał się o tym 31-letni obywatel Mołdawii, który omal nie stracił życia w groźnym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze S5. Mężczyzna swoją bezmyślną jazdę w stanie nietrzeźwości zakończył na poboczu, dachując po uderzeniu w bariery energochłonne oraz ogrodzenie.


Miał 1,34 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a następnie został przekazany Straży Granicznej, w celu wdrożenia procedury przymusowego wydalenia z kraju.

W miniony piątek (tj. 14 czerwca br.) około godz. 22:00 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze S5 w okolicach zjazdu Śmigiel Północ.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 31-letni obywatel Mołdawii, kierując pojazdem marki Opel, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i z impetem uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował. Zapewne zdarzenia można byłoby uniknąć gdyby szybkość reakcji kierowcy, nie była obniżona przez sporą ilość alkoholu w organizmie kierującego. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,34 promila alkoholu. Na szczęście pomimo sporej siły uderzenia, kierujący uniknął doznania poważniejszych obrażeń.

Policjanci ustalili również, że obywatel Mołdawii przebywa nielegalnie na terytorium Polski, figurując w systemach jako osoba, której należy odmówić pozwolenia wjazdu na terytorium państw członkowskich strefy Schengen. Po przedstawieniu zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości został przekazany Straży Granicznej w celu złożenia wniosku do sądu o umieszczenie mężczyzny w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców oraz przymusowe wydalenie z kraju.

Apelujemy!

Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 112, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Musimy pamiętać, że każdy pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

 

 

(Visited 840 times, 1 visits today)

Leave a Reply