Dwa pożary samochodów w budynkach w ciągu kilku godzin

19 czerwca 2024 roku o godzinie 11:10 SKKP PSP w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego znajdującego się w garażu w miejscowości Torzeniec, gmina Doruchów.
Po dojedzie na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano pożar budynku mieszkalnego w części garażowej oraz samochód osobowy całkowicie objęty ogniem. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali 4 prądów wody w natarciu na ognisko pożaru, co przyczyniło się do opanowania sytuacji. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zaproszenia oraz budynek przewietrzono przy pomocy wentylatora. W działaniach brały udział zastępy z JRG Ostrzeszów, JRG Wieruszów, OSP Doruchów oraz OSP Wyszanów.

Tego samego dnia, o godzinie 15:07 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Marcinki, gmina Kobyla Góra. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar budynku garażowego oraz samochodu osobowego znajdującego się w środku. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na ognisko pożaru. Po dojeździe na kolejnych zastępów straży pożarnej podano dodatkowo dwa prądy wody, co przyczyniło się do szybkiego ugaszenia pożaru. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, która wykluczyła ukryte zarzewie ognia. W działaniach brały udział zastępy JRG Ostrzeszów, OSP Kobyla Góra i OSP Mąkoszyce.

Opracowanie: st. str. Noemi BIEL
Zdjęcia: JRG Ostrzeszów

 

 

(Visited 221 times, 1 visits today)

Leave a Reply