Nietrzeźwi mężczyźni w wodzie, obaj mieli prawie po 2,5 promila alkoholu – interwencja ratowników i policji

To już kolejna interwencja policji na wezwanie ratowników strzegących bezpieczeństwa osób na kąpielisku w Sierakowie. I tym razem działania ratownicze podejmowane było wobec osób znajdujących się w stanie nietrzeźwości.


Dzisiaj, tuż po godzinie 18:00 dwóch mężczyzn z Trzebosza w wieku 34 i 28 lat znajdując się w stanie nietrzeźwości nie zastosowało się do poleceń wydanych przez ratowników pełniących służbę na kąpielisku w Sierakowie. Ratowniczki zauważyły , że mężczyźni są w stanie po spożyciu alkoholu i chcą się wykąpać. Zabroniły wchodzenia do wody. Mężczyźni lekceważąco odnieśli się do ich poleceń i weszli do wody tuż poza kąpieliskiem strzeżonym. Ratowniczki widząc takie zachowanie postanowiły ich obserwować i wezwały patrol policji. W pewnym momencie zauważyły, że mężczyźni mają problem z utrzymaniem się nad wodą, przewracają się, podtapiając się. Wskoczyły do wody i wyciągnęły mężczyzn na brzeg. Mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości – obaj mieli prawie po 2,5 promila alkoholu. Zachowanie obu mężczyzn było nieodpowiedzialne, dodatkowo ich lekceważący stosunek do sytuacji przejawiał się dużą agresywnością i arogancją wobec udzielających im pomocy ratowniczek. Swoim zachowaniem popełnili oni wiele wykroczeń tj. używanie słów wulgarnych, zaśmiecanie, zakłócenie porządku publicznego a przede wszystkim nie zastosowali się do poleceń wydanych przez ratowników, co mogło zakończyć się tragedią.

Apelujemy, by znajdując się pod wpływem alkoholu nie wchodzić do wody. Zwracamy się do wypoczywających nad wodą, by będąc świadkami zgłaszali takie sytuacje. Statystycznie najwięcej osób topi się właśnie znajdując się w tym stanie.


(Visited 168 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz