NIELEGALNY TYTOŃ PRZEJĘTY PRZEZ POLICJĘ

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu wspólnie z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zabezpieczyli blisko 90 kilogramów nielegalnego tytoniu.


W sprawie zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna zrealizowana sprawa z zakresu przestępczości akcyzowej.

08 stycznia br. kryminalni ze Złotowa i Jastrowia prowadząc działania ukierunkowane na ujawnianie przestępstw skarbowych, zatrzymali 38-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Okonek, który w miejscu zamieszkania posiadałsześć worków jutowych z krajanką tytoniową bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Po zabezpieczeniu i przeważeniu nielegalnej kontrabandy okazało się, że policjanci udaremnili wprowadzenie do obiegu blisko 90 kilogramów krajanki tytoniowej, której wartość uszczupliła by skarb państwa o blisko 70 tysięcy złotych.

Mężczyzna od śledczych usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości ponad półtora tysiąca złotych.This slideshow requires JavaScript.
(Visited 397 times, 1 visits today)

Leave a Reply