Nielegalne wyroby akcyzowe ! Zabezpieczono łącznie prawie 18 500 sztuk papierosów z przemytu, 13,5 litra wyrobów spirytusowych oraz ćwierć kilograma krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu podczas wspólnych działań z wielkopolskimi funkcjonariuszami KAS ujawnili wyroby tytoniowe oraz alkohol bez wymaganych znaków akcyzy.


Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań ustalili miejsce gdzie dochodziło do handlu nielegalnymi wyrobami. Dzisiaj podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy z Placówki SG w Kaliszu oraz inspektorów Wojewódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, mundurowi wkroczyli do jednego z mieszkań znajdujących się w gminie Koło. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono łącznie prawie 18 500 sztuk papierosów z przemytu, 13,5 litra wyrobów spirytusowych oraz ćwierć kilograma krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej. Do posiadania towaru przyznała się 46-letnia mieszkanka Koła. Rynkowa wartość wykrytych nielegalnych towarów to niemal 14 000 zł. Kobieta odpowie za przestępstwo paserstwa akcyzowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą wielkopolscy funkcjonariusze KAS.
(Visited 163 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz