Niedozwolone urządzenia, zakłócające pracę układów oczyszczania spalin, w ciężarówkach wykryto podczas kontroli na autostradzie A2

Oszukiwanie wskazań pojazdu o uzupełnieniu płynów typu AdBlue staje się coraz popularniejsze. Elektroniczne emulatory potrafią tak zadziałać, że na desce rozdzielczej pojawi się każdy pożądany komunikat o posiadaniu tego płynu w układzie.


W ostatnich dwóch dniach października podczas kontroli na autostradzie A2 inspektorzy z konińskiego oddziału WITD w Poznaniu wykryli niedozwolone urządzenia, zwane emulatorami AdBlue, aż w czterech pojazdach należących do polskich przewoźników. Urządzenia te zakłócają pracę układów oczyszczania spalin. W każdym z tych przypadków skrzętnie ukryto niedozwolone emulatory jednak charakterystyczne wskazania na deskach rozdzielczych oraz doświadczenie inspektorów pozwoliło na ich odnalezienie. Niektóre z nich posiadały nawet na obudowach swoistą instrukcję dotyczącą sposobu podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdów.

Inspektorzy ukarali mandatami karnymi wszystkich kierowców oraz po wymontowaniu niedozwolonych urządzeń zatrzymali dowody rejestracyjne.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
 

(Visited 1 445 times, 1 visits today)

One thought on “Niedozwolone urządzenia, zakłócające pracę układów oczyszczania spalin, w ciężarówkach wykryto podczas kontroli na autostradzie A2

  • 5 listopada, 2017 at 3:12 am
    Permalink

    Jeśli zlikwidowano przyczynę ‚niesprawnosci’ auta, to dlaczego jest zabierany dowód rejestracyjny.

    Reply

Dodaj komentarz