Niebezpiecznie na drogach – pierwsze opady śniegu

O godzinie 11:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło między miejscowościami Michorzewo – Buk. Z treści formatki wynikało, że samochód znajduje się w przydrożnym rowie, a osoba poszkodowana znajduje się w pojeździe.


Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp OSP Kuślin. Podczas jazdy alarmowej do powyższego zgłoszenia strażacy najechali na inne zdarzenie między Różą, a Wąsowem. Brały w nim udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowały cztery osoby. W wyniku trudnych warunków pogodowych oraz śliskiej nawierzchni jezdni doszło do zderzania. Kierowca Opla uskarżał się na ból w klatce piersiowej, w skutek czego przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu zadecydował o przewiezieniu poszkodowanego do nowotomyskiego szpitala. Działania strażaków polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do czasy przybycia ZRM, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.
Do pierwszego zgłoszenia dojechał zastęp OSP Kuślin, jednak jak się okazało na miejscu działania już prowadził zastęp OSP Buk oraz ZRM. Z ustaleń między dyspozytorami SKKM Poznań oraz SKKP Nowy Tomyśl, miejsce zdarzenia znajdowało się na terenie powiatu poznańskiego. W związku z powyższym na miejsce przybył zastęp z JRG 4 Poznań.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: st. asp. Krzysztof Hildebrand/kppsp-nowy-tomysl/

(Visited 235 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz