Niebezpieczne powojenne znalezisko!

Miny przeciwpiechotne z czasów II wojny światowej znalazł mieszkaniec Stobna podczas spaceru w lesie. Do czasu przyjazdu saperów, ,,niecodzienne znalezisko” zabezpieczali trzcianeccy policjanci.


W poniedziałek 19 sierpnia br. około godz. 08:40 dyżurny z Komisariatu Policji w Trzciance otrzymał informację, że mieszkaniec Stobna podczas spaceru w lesie znalazł niewybuchy. Natychmiast na miejsce skierowani zostali miejscowi mundurowi, aby zabezpieczyć niebezpieczne przedmioty przed dostępem osób postronnych. O ,,niecodziennym znalezisku” powiadomieni zostali żołnierze patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Złocieńcu.

Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu terenu, saperzy ujawnili 6 min przeciwpiechotnych typu S.Mi. 35, produkcji niemieckiej z czasów II wojny światowej, które w najbliższym czasie zostaną zdetonowane na specjalnym poligonie.

Apelujemy, o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami, nie dotykanie ich w żadnym wypadku i niezwłoczne powiadomienie najbliższej jednostki Policji. 

Karolina Górzna-Kustra

/czarnkow.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz