NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, BO NIE MIAŁ PRAWA JAZDY

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych złotowskiej jednostki, po krótkim pościgu, zatrzymali uciekający samochód i jego kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało nie miał on prawa jazdy. Na szczęście nie doszło do tragedii, a policjanci skutecznie udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę.


Policjanci z Zespołu Dzielnicowych złotowskiej jednostki, pełniąc służbę na terenie gminy Złotów w miejscowości Krzywa Wieś, zauważyli osobowe renault, którego kierujący widząc policyjny radiowóz wyraźnie przyspieszył. Policjanci ruszyli za pojazdem, aby zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący renault zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i skręcił w drogę leśną, gdzie chciał zgubić jadących za nim policjantów. Mundurowi widząc desperację uciekającego kierowcy postanowili wykorzystać znajomość terenu i skierować uciekiniera w zamknięty dukt leśny. Zbliżyli się do uciekającego renault i skierowali go w drogę, która uniemożliwiła mu dalszą ucieczkę kończyła się bowiem ogrodzeniem. Tylko szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Kierującym okazał się mieszkaniec gminy Złotów, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów – kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

/zlotow.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 391 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz