„Narkotyki i Dopalacze zabijają” – inauguracja kampanii w Grodzisku Wielkopolskim

Grodziscy policjanci aktywnie włączyli się w inaugurację nowej kampanii profilaktycznej pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Funkcjonariusze wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Powst. Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim przeszli ulicami kierując się w samo serce tego miasta czyli pod grodziski ratusz. Młodzież głośno wykrzyczała swój zdecydowany sprzeciw wobec „DOPALACZY”.




2 kwietnia br. w szkole podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim policjanci z miejscowej jednostki spotkali się z uczniami w ramach inauguracji nowej kampanii profilaktycznej pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Program ruszył tego dnia we wszystkich jednostkach Policji w całym kraju. Kampania organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Grodziscy policjanci w szkolnej auli przeprowadzili prelekcję o szkodliwości dopalaczy, o uzależnieniach oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Punktem finałowym była prezentacja spotu filmowego z hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Policjanci do udziału zaprosili również panią Honoratę Ciechańską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim oraz panią Ilonę Białek z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po zakończonej prelekcji policjanci wraz z młodzieżą przeszli ulicami miasta w kierunku Urzędu Miejskiego mieszczącego się w grodziskim ratuszu. Tam z uczniami spotkał się Marcin Brudło – Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, który wyraził swoją radość z przybycia młodzieży. Oznajmił, że jest dumny z grodziskiej młodzieży i zachęcał do takich uzależnień jak sport, czy kultura.

Dalsze działania będą prowadzone przez odpowiednie komórki grodziskiej jednostki Policji we wszystkich szkołach na terenie powiatu grodziskiego.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 76 times, 1 visits today)

Leave a Reply