Napadali na przechodniów pod osłoną nocy

Policjanci z Leszna zatrzymali trzech młodych mężczyzn – mieszkańców miasta, którzy pod osłoną nocy, w kominiarkach na głowie, z metalową pałką teleskopową atakowali przechodniów. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec nich policyjne dozory.


Kryminalni z Leszna ustalili i zatrzymali trzech chłopaków, którzy znaleźli sposób na szybkie, ale ryzykowne pozyskanie pieniędzy.

Wyglądało to w ten sposób, że znajomi spotykali się na nocne przejażdżki samochodem po mieście i na widok samotnie idących osób, wybiegali z samochodu, w kominiarkach na głowie, z metalową pałką teleskopową, niekiedy uderzali, a głównym motywem była chęć pozyskania pieniędzy.  

Taki przebieg miało zdarzenie z minionego weekendu, gdzie ofiarą napastników padł 23-latek, któremu po przewróceniu na ziemię sprawcy zabrali 100 złotych.

26 stycznia br. wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. To mieszkańcy Leszna w wieku od 17 do 20 lat. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Jednemu z nich, 19-latkowi, w chwili zatrzymania udowodniono także usiłowanie jeszcze jednego podobnego przestępstwa dokonanego dzień wcześniej z inną ustaloną osobą. W tym przydatku osoba pokrzywdzona nie straciła pieniędzy, bo zdołała uciec.

28 stycznia br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im do 5 lat więzienia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podejrzani mogli dopuścić się większej ilości podobnych przestępstw, co będzie sprawdzane i weryfikowane w trakcie prowadzonego postępowania.

Monika Żymełka/MŚ/wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 246 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz