Najnowsza technologia na wyciągnięcie ręki – Allegro Tech Days Poznań

Najnowsza technologia na wyciągnięcie ręki

Bolid napędzany promieniami słońca skonstruowany przez studentów z Politechniki Łódzkiej, robot humanoidalny, rowery i skutery elektryczne, elektryczne deskorolki, najnowsze drony i wirtualna rzeczywistość.


Do tego tor testowy dla monocykli, unicykli, współczesnych skuterów i segwayów oraz panele dyskusyjne eksperta technologicznego Kuby Klawitera. Allegro Tech Days, wydarzenie organizowane przez Fundację Allegro All For Planet, odbędzie się w sobotę 15 lipca od 10:00 do 16:00.

Czy robot potrafi czytać w myślach? Otóż potrafi. Czy potrafi tańczyć, śpiewać i to tego uczyć? Oczywiście! A to tylko kilka z atrakcji jakie czekają na zwiedzających Allegro Tech Days! Święto technologii przygotowała dla mieszkańców i gości Poznania Fundacja Allegro All For Planet.

„Pod jednym adresem, na Grunwaldzkiej 182 w Poznaniu, przed i w siedzibie Allegro, zgromadzimy dziesiątki gadżetów technologicznych, które są symbolami XXI wieku. Każdy będzie miał okazję je przetestować, a nasi eksperci wytłumaczą ich działanie. Uważać będzie trzeba tylko w kontakcie z cyber-kobrą, która według jej konstruktorów może ugryźć” – tłumaczy z uśmiechem Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Na Allegro Tech Days przyjadą do Poznania studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy stworzyli wyścigowego bolida napędzanego promieniami słońca.

Połączył nas wspólny cel, czyli budowa bolidu solarnego i chęć rozwoju eko-technologii w Polsce. Swoim działaniem chcemy inspirować młodych ludzi do kreatywnych działań i realizacji wielkich planów” – mówi Sebastian Górecki, z Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej.


Eagle One, który oczywiście przyjedzie na wydarzenie ze studentami, może rozpędzić się do 120 km/h i przejechać bez paliwa 1500 kilometrów. Jego twórcy opowiedzą poznaniakom jak stworzyli i jak działa polski bolid solarny.

Na Allegro Tech Days nie zabraknie monocykli i innych pojazdów elektrycznych, które zobaczyć można w filmach science-fiction. Te dostosowane do poruszania się po miastach działają z pomocą technologii żyroskopowej, mają lampy ułatwiające jazdę nocą i czerwone światła hamowania, jak samochody.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich, w każdym wieku, na spędzenie soboty z technologią. Także tą wirtualną, bo Allegro Tech Days, to także sprawdzenie na własnej skórze jak działają gogle VR, czyli rozszerzona rzeczywistość” – opisuje Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Allegro Tech Days to również okazja do spotkania ekspertów technologicznych.

Gośćmi Strefy Dotknij Technologii i Kuby Klawitera będą:

11.00 – Tomasz Rumiński z X-Dron. Temat rozmowy: Jak rozpocząć przygodę z dronami, czyli jak latać tak, żeby nie zrobić krzywdy sobie, innym i nie popaść w konflikt z prawem.

13.00 – Łukasz Pietrzak, prowadzący swój autorski kanał na YouTube pod nazwą Majster Pirzu, z którym Kuba porozmawia o tym, czy warto kupić chińskiego smartfona.

14.30 – Bartłomiej Zawisza, znany widzom YouTube’a jako Nieantyfan, który odpowie na pytania dręczące większość z nas: Pecet czy MacOS? Android czy iOS?

Fundacja Allegro All For Planet organizuje Allegro Tech Days w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię”. Technologiczne święta, mają zagościć w 5 miastach, które wygrają największą w Polsce rowerową rywalizację. Kampania potrwa do 30 września.

Bieżący ranking oraz wszelkie informacje o wydarzeniu, na stronie internetowej:

kreckilometry.pl/tech-days

oraz na wydarzeniu na Facebooku

 

Allegro Tech Days Poznań


(Visited 519 times, 1 visits today)

One thought on “Najnowsza technologia na wyciągnięcie ręki – Allegro Tech Days Poznań

  • 13 lipca, 2017 at 8:09 am
    Permalink

    Będę z rodziną. ? Zapowiada się świetne wydarzenie.

    Reply

Leave a Reply